W Roku Wiary nie siedź w domu!
Wiesz, gdzie urodziła się i żyła znana na całym świecie „sekretarka” Pana Jezusa?
Wiesz, dlaczego w Górce Klasztornej ludzie przestają bać się śmierci?
Wiesz, dlaczego na licheńskim wzgórzu dzieją się nadal cuda i czemu w ubiegłym roku sanktuarium odwiedziło ponad milion pielgrzymów?
Jeśli nie, to ten wyjazd jest dla Ciebie!!!!!
Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza
27.09-29.09.2013 r.
na pełną wrażeń i niezwykłych spotkań pielgrzymkę
do Górki Klasztornej, Świnic Warckich i Lichenia
27.09. 2013
6:00 – wyjazd z placu autobusowego w Łaziskach Średnich
6:10 – plac pod Ratuszem – Łaziska Górne
7:00- Msza św. w Bytomiu-Bobrku i błogosławieństwo na drogę
Świnice Warckie i Głogowiec. Zapewne nikt nie szukałby go na mapach, gdyby nie fakt, że właśnie z tej miejscowości powołał Bóg apostołkę swojego miłosierdzia – św. Faustynę. Dziś rodzinny dom św. Faustyny należy do parafii. Urządzone jest w nim muzeum, w którym znajduje się ekspozycja sprzętów z gospodarstwa domowego Państwa Kowalskich, jak również warsztat stolarski ojca Heleny. W dużej izbie znajdują się reprodukcje fotografii przedstawiające rodziców św. Faustyny, jej akt chrztu i dowód.
Sanktuarium Urodzin i Chrztu Św. S. Faustyny Kościół, w którym w dniu 27 sierpnia 1905 roku została ochrzczona Helenka Kowalska, znajduje się w centrum Świnic Warckich.
Na placu przykościelnym pielgrzymi mogą udać się do Herbaciarni „Helenka” by napić się gorącej herbaty lub kawy oraz posilić się słodką bułką lub ciastkiem. Herbaciarnię prowadzą charytatywnie parafianie.
Licheń
-zakwaterowanie
– obiadokolacja
– wspólnie przeżyta Licheńska Golgota, droga krzyżowa usytuowana na kamiennej górze wznoszącej się na wysokość 25 metrów, mająca labirynt przejść, kapliczek, figur i rzeźb i groty: ogrójca, zdrady, sądu, nawrócenia Marii Magdaleny, grotę zaparcia się Piotra. Schodząc z góry wchodzimy do Groty Kryształowej, gdzie jest grób Pana Jezusa, następnie scena Zmartwychwstania. Są też „schody pokutne”, które trzeba przebyć na kolanach.
28.09.2013
– śniadanie
– msza św. przed Cudownym Obrazem w Bazylice M.B. Bolesnej
-zwiedzanie Bazyliki z przewodnikiem
Przejazd do Górki Klasztornej- najstarszego Sanktuarium w Polsce.
– zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma
– obiad
– spotkanie z uśmiechniętą Gospodynią Sanktuarium
– spotkanie z ojcem Piotrem Żelichowskim, inicjatorem w Polsce Apostolstwa Dobrej Śmierci i odpowiedź na pytanie, „Czy śmierć może być dobra?”, spotkanie z Dyrektorem ADŚ
– kolacja
-nocne rozmowy i rozmyślania dla chętnych, indywidualna Droga Krzyżowa w Gaju – okazją do zatrzymania się w biegu życia…
29.09.2013
– msza św. w Sanktuarium
– śniadanie
– poświęcenie pamiątek
– możliwość rozmowy z kapłanem
– błogosławieństwo
– powrót do domu
Uwagi:
– Wyjazd przygotowany pod kątem osób chorych, starszych i niepełnosprawnych.
– Zapewniona opieka medyczna.
– Cena: 345 zł obejmuje: przejazd, ubezpieczenie, 2 noclegi, 5 posiłków.
– Wpłata zaliczki 100 zł do 19 marca br.- u zelatorki Marii Krzesielskiej
Wyjazd do Głogowca, Lichenia i Górki Klasztornej to niezwykła okazja dotarcia w niezwykłe miejsca, by z dala od codziennej krzątaniny spojrzeć na swoje życie. To możliwość spotkania się we wspólnocie, by umocnić swoją wiarę, znaleźć odpowiedź na trudne pytania i problemy, odkryć na nowo swoje miejsce w życiu, poznać nowych przyjaciół i naładować swoje akumulatory.
Gdyby spróbować poczucie własnej wartości opisać słowami, brzmiałyby one:„Dobrze, że jestem na świecie. Mam tu swoje miejsce i jestem potrzebny. Mam własną drogę do przejścia i własne zadanie do wykonania. Nie jestem ani lepszy, ani gorszy od innych i nie ma nikogo na świecie takiego samego jak ja. Jestem niepowtarzalny. W tej chwili może niewiele wiem i umiem, ale cały czas się uczę i rozwijam.”
Takie spojrzenie na siebie nie jest łatwe, bo z reguły oceniamy się surowo. I tak naprawdę wszyscy się ranimy. Ranią nas rodzice, nauczyciele, duchowni, przyjaciele. Nie zagojone rany nosimy często przez całe życie. Nikt z nas, ty i ja, nie uciekniemy od naszych wspomnień, cierpień, balastu doświadczeń… Należy je przepracować, aby nasze serca wypełnił pokój wewnętrzny, którego nikt z ludzi nam nie da, tylko Bóg. Z doświadczeń prowadzonych przez nowojorskich uczonych Uniwersytetu wynika, że zabójcą numer jeden w Stanach Zjednoczonych nie jest rak, choroby serca, AIDS, czy wypadki. Zabójcą numer jeden określili „skłonność do nie przebaczania”.
Gdy ludzie wybaczają drugiemu wyrządzoną krzywdę, czują się uwolnieni.
Więzy przeszłości rozwiązują się! Ten wyjazd może Cię uwolnić. Zaryzykujesz? Zapraszamy!